Welcome visitor you can log in or create an account

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/wwwtekdentekstil/public_html/templates/gk_instyle/lib/framework/helper.layout.php on line 164

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/wwwtekdentekstil/public_html/includes/application.php on line 539

Yaldız Baskı

VARAK YALDIZ BASKI

Varak yaldız baskı tipo sistemiyle uygulanır. Baskı özel yaldız makinesinde yapılır. Yaldız istenilen ebatta kesilip bobin halinde makineye takılarak kağıdı presleyip baskıyı olusturur.

SICAK YALDIZ BASKI

Bu iş için kullanılan folyoların mat kısmını baskı kağıdına parlak kısmını ise klişeye gelecek şekilde takılır. Hangi renk yaldız istenilirse o renk folyo kullanılır. Metal bir klişenin makinenin rezistansına yapıştırıp daha sonra rezistansın ısısını 80°-90° derece ısı verilir. Ve böylece ısınan varak istenilen malzemeye ısının yardımıyla yapışmış olur.

HOLOGRAM YALDIZ BASKI

2 boyutlu bir resmin tek katmandan oluşan hologramın üzerine yerleştirilmesiyle yapılır. Baskının yapıldığı kağıdın üzerinde değişik renkler ve pozisyonlara girmesini sağlamaktadır.

KLİŞE YALDIZ BASKI

Magnezyum veya çinkodan hazırlanmış olan kalıba klişe denir. Klişe yaldız makinesinin rezistansına yapıştırılarak elle veya mekanik bir şekilde elde edilen bir transfer baskıdır.